Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí vylepšení webu -> vylepšení počasí na web

Anonymní
Avatar
# 02.08.2007, 07:48

zdravim,
tak předně jsem rád, že se již podařilo spustili nový hezčí vzhled webu. :slunce:
pak mám návrhy na (vylepšení) PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA WEB:
- možnost určit počet dní (ikon)
- možnost určit vzhled ikon (grafický vzhled)
- neškodila by možnost určit si i velikost ikon
- možnost regulovat množství informací v ikonách (bio, teplota v noci...)
- možnost určit si trochu kam a vzhledově jaký odkaz dát na Váš web (resp. mě by se nejvíc líbilo, kdybych si mohl vzhled takového odkazu přizpůsobit svému webu..moc rád dam Váš odkaz na své stránky, ale také bych chtěl mít jednotný styl stránek)
- odkaz na Váš web by měl mířit někam (nejspíš na domovskou stránku), kde se každý dozví podrobnější info o počasí

jsou to jen návrhy...a určitě jsem ještě na některé zapomněl :)
ps: diskusní fórum se Vám povedlo...především musím ocenit fci tlačítek tučné, kurziva a podtržení... => při vybrání textu v textarea a kliknutí na nějaké zmíněné tlačítko se mi vybraný text upraví a zároveň se kurzor vrátí za vybraný text...to se musí ocenit! tohle každé diskusní fórum neumí:)
smajlíci jsou také hezcí;-)

Anonymní
Avatar
# 02.08.2007, 17:34

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA WEB
Také se přikláním k navrhovaným možnostem. Jinak nový desing moc pěkný, tak se těším, že i počasí na web bude adekvátní novému desingu :)

# 02.08.2007, 18:33

Děkuji za všechny nápady. Počasí na web budeme věnovat pozornost, neboť je velice oblíbené.

K návrhům:
- možnost určit vzhled ikon (grafický vzhled) - bude navýběr ze tří ikon + vlastní (asi)
- neškodila by možnost určit si i velikost ikon - to pravděpodobně nepůjde
- možnost regulovat množství informací v ikonách (bio, teplota v noci...) - bude možné edit. - ještě nevíme jestli tohle přidáme
- odkaz na náš web - nejraději by jsme udělali možnost že by si každý vložil odkaz na naše stránky sám, ale spousta lidí by si ho na web nevložila :(.

-odkaz na Váš web by měl mířit - povede na úvodní stranu

Velikost spíše půjde nastavovat, tím že si každý určí na kolik dní má být předpověď a jestli má být pruh vodorovně nebo svisle

http://www.in-pocasi.eu/pocasi-na-web/

Anonymní
Avatar
# 03.08.2007, 10:29

no další možnost se nabízí, aby byl odkaz celá ta oblast ikon :slunce:
=> já nevim :( :) to je na vás...já se s tim nějak poperu ;-)
taky by se mi nelíbilo, kdybych poskytoval nějakou službu zadara s jedinou "podmínkou"...odkaz na web. a většina lidí by si ho tam pak nedala :!!:
no každopádně na mém webu odkaz bude..na úvodu, kde bude několik dalších vyvolených odkazů :)
ty vlastní ikony je dobrej nápad...tim si každej může počasí přizpůsobit k svému webu, skoro jako kdyby si ho vyráběl sám :)

Anonymní
Avatar
# 03.08.2007, 10:39

Jeste porad ziskavate data o pocasi ze serveru weather.yahoo.com?

# 03.08.2007, 10:57

anonym
Předpověď počasí pro Českou republiku si sestavujeme sami. Počasí pro svět a pro Evropu pochází z weather.yahoo.com.

Anonymní
Avatar
# 03.08.2007, 13:28

Sestavujete si pocasi sami? Tomu neverim. pokud vim, tak aby mohla byt udelana predpoved pocasi, tak musite mit model, synopticke a teplotni mapy....s nahledem na eumetsat.

# 05.08.2007, 20:32

Petros
Spíše jsem měl namysli že předpověď počasí neodebíráme od nějaké společnosti (poskytují je např. Meteopress atd.).

Anonymní
Avatar
# 06.08.2007, 12:24

Počasí pro svět a pro Evropu pochází z weather.yahoo.com.

Co jsem si cetl na weather.yahoo.com jejich copyrigh tak to vyslovne zakazuji.

Anonymní
Avatar
# 06.08.2007, 13:21

hm, nj. I celý http://pocasi.divoch.cz/ to bere od někoho podobnýho.

Hlavní je že předpověď počasí v ČR máte vlastní :) (v Evropě a ve světě mi nezajímá)

Anonymní
Avatar
# 06.08.2007, 13:35

non-profit organizations for personal, non-commercial uses - to znamena ze na strance kde mate predpoved pro svet nesmite mit zadnou reklamu nebo cokoli z ceho by mohl plynout zisk, tak to chapu aspon ja

Anonymní
Avatar
# 06.08.2007, 13:55

není to jedno ? jestli ti to tak vadí tak se dívej na počasí jinde

Anonymní
Avatar
# 06.08.2007, 14:37

anonym
ne to znamená že to nesmíš prodávat (brát za ní - tu předpověď peníze).

Anonymní
Avatar
# 06.08.2007, 14:47

anonym
nevim v čem sakra vidíš problém. Na začátku je napsáno:
feed aggregator, or incorporate the RSS data into your own web site or client application.

Takže už to neřeš (a si totálně OT)

# 06.08.2007, 14:50

Již za chvíli (večer) bude spuštěn skript na generování počasí pro web. součástí bude i mapa, která bude vyobrazovat počasí dnes.

Edit: Z technických důvodů (skripty testujeme) bude generátor počasí spuštěn až dnes odpoledne. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za krátké zpoždění.

Anonymní
Avatar
# 07.08.2007, 19:41

Tak ještě dnes,t.j.7.8. to nefunguje,nelze to dát na stránky:!!: :blesk:

# 07.08.2007, 20:42

Anonymní
Už to funguje. Chyba vznikla v internetovém prohlížeči Explorer (v Mozile již všechno fungovalo v poledních hodinách :)) Za chybu se omlouváme.

Anonymní
Avatar
# 08.08.2007, 07:43

to jsem si všiml, že explorer to divně generoval => zkusil jsem firefox a tam mi to vygenerovalo na několikátej pokus to co jsem si představoval
...až na to, že mam stránky v kodování win-1250 a když jsem vygeneroval toto kódování, tak to neumělo češtinu
tak jsem zkusil utf-8 a fungovalo to (což je divný, protože nemam stránky v utf-8!!!)
no a dnes ráno se na to podívam znovu a zas to neumí češtinu =>
včera tam byla ještě určitě nějaká chyba v kódování (nejspíš bylo prohozený) a dnes to doufám už funguje tak jak má...s češtinou i pro win-1250?! :)
jinak bych měl prosbu, jestli by něšlo do toho vygenerovanýho kódu vložit nějakou třídu k tomu odkazu na vaše stránky?! => abych si mohl nastylovat ke svým stránkám ;-)
to vám doufam nevadí, když si ten odkaz nastyluju...?!:oblak:
jinak ještě takovej detajl...barva v tomto tvaru #000000 má 6 znaků!!! (ne 5 => #00000!!!)
4. typ ikon má nějakou oranžovou tečku nad sluncem, která tam určitě nemá být :!!:

jinak celkově se mi Vaše počasí na web líbí, jinak bych tady vůbec nic nepsal a šel bych jinam :cool:
líbí se mi, že dáváte prostor uživatelům, aby se vyjádřili...případně navrhli nějaká vylepšení nebo upozornili na nedostatky => tím se totiž docílí lepšího výsledku :)
moc se mi líbí, že si mohu vybrat počasí konkrétně pro svůj kraj a ne jen pro celou ČR :slunce:

# 08.08.2007, 09:41

1. kódování - nyní funguje, včera byl pravděpodobně kód tou dobou editován.
2. IE - v něm nefungovalo uspořádaní ikon - odstraněno (nyní je možné si vybrat uspořádaní ikon u jednoho dne i u baneru což je nysmysl - ve Firefox všechno hezky fugovalo)

3. nastylování odkazu - nevadí
4. #000000 - opraveno
5. oranžová tečka - odstraněna

Díky moc za všechny připomínky.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.